קישוטים מבצק סוכר

לעצב בבית בעזרת קישוטים מבצק סוכר

 

כידוע, בצק סוכר (בצק פונדנט) הינו בצק אכיל מיוחד בעזרתו ניתן לעצב עוגות, עוגיות, סוכריות ושלל ממתקים המעוצבים באופן ייחודי וצבעוני. מה שהופך את בצק הסוכר לכל כך פופולרי הם הצבעים המיוחדים שלו, והקישוטים והעיצובים המדליקים והמרהיבים שניתן ליצור בעזרתו. לכן כמעט תמיד כשרוצים שתהיה עוגה מעוצבת באירוע, מזמינים עוגה מקושטת בבצק סוכר.


איך מכינים קישוטים מבצק סוכר?

הכנת הקישוטים יכולה להיות פשוטה או מורכבת יותר, תלוי בסוג הקישוט. קישוטים של פרחים או כוכבים, או של אלמנטים שניתן לעצב בעזרת חותכנים, בדרך כלל קלים יותר להכנה. לעומת זאת קישוטים מורכבים יותר כמו דמויות או חיות (גם פה תלוי איזו חיה) עשויים להיות מעט מסובכים יותר.

מכינים קישוטים

כשמכינים קישוטים מבצק סוכר, יש להתאים אותם לנושא של העוגה או של המסיבה. עוגת כדורגל צריכה קישוטים שקשורים לתחום כמו כדור, שחקנים, שערים. בשביל עוגת יער צריך קישוטים של עצים וחיות. עוגת נסיכות תהיה מקושטת בנסיכות כמובן. הכנת הקישוטים מחייבת בצק סוכר במגוון צבעים או בצק סוכר לבן וצבעי ג'ל לצביעה. כדאי להיעזר בתמונות ובספרי הדרכה למי שלא התנסתה בעבר עם הבצק.

עיצוב עוגה - אפשר גם בבית

עיצוב עוגות הינו מקצוע בפני עצמו, שדורש למידה, התנסות ומומחיות על מנת להגיע לתוצאות מרשימות. אבל גם מי שאיננה מומחית ומנוסה בתחום, ובכל זאת מעוניינת לעצב את העוגה שהיא מכינה בעצמה, יכולה לעשות זאת באמצעות קישוטי בצק סוכר מוכנים אותם ניתן לרכוש ממעצבות בבצק סוכר או בחנויות מיוחדות.

מגוון של קישוטים מבצק סוכר למכירה

ניתן כיום למצוא מגוון קישוטים מבצק וסוכר שיכולים להתאים לכל עוגה ולכל אירוע: החל מקישוטים פשוטים יותר כמו פרחים, כוכבים, כדורים וכו', ועד לקישוטים מורכבים במיוחד כמו דמויות (נסיכות דיסני למשל) או חיות מיוחדות.

מדביקים את הקישוטים

חשוב לזכור שכשרוצים לקשט עוגה שאינה מצופה בבצק סוכר, יש למרוח קרם מתאים שידביק את הקישוטים (גנאש, קצפת, ריבה). אם מדביקים את הקישוטים על עוגה מצופה בבצק סוכר, יש להדביק את הקישוטים באמצעות סירופ תירס או גלוקוזה (לעיתים מים עם סוכר מספיקים). בכל מקרה חשוב להשתמש במכחול כדי למנוע הרטבה מיותרת של הבצק.

קישוטים מבצק סוכר לשדרוג המזנון

לפעמים מחפשים קישוטי בצק סוכר מוכנים כדי לשדרג את העיצוב של המזנון באירוע, ואז מניחים את הקישוטים כסוכריות או כאלמנטים מעוצבים בתוך מזנון הכיבוד. לעיתים מקשטים בעזרת הקישוטים עוגיות או קאפקייקס מיוחדים כמתנה לאורחים.

הזמנה אישית של קישוטי בצק סוכר

ניתן לרכוש קישוטים מוכנים שנמצאים במלאי, והם בדרך כלל פופולריים ומוצלחים, אבל לא ייחודיים. כשרוצים קישוטים שיהיו ייחודיים – למשל יאפיינו את ילד היום הולדת (גיטרה, ספר ספציפי, דמות של הילד עצמו), כדאי להזמין קישוט בהזמנה אישית. באופן הזה ניתן להתאים את הקישוטים באופן אישי לדרישות הלקוח.

נשמח להמליץ ולהתאים את העוגה האולטימטיבית עבורכם